Menedżerowie Intela i IBM-a staną przed sądem

19 października 2009, 14:55

Menedżerowie Intela i IBM-a zostali oskarżeni przez amerykańską komisję giełd (SEC) o nielegalne wykorzystywanie poufnych informacji do gry na giełdzie. Dzięki temu różne osoby zarobiły nielegalnie około 25 milionów dolarów.



Śledztwo ws. cyberataku na Nasdaq

7 lutego 2011, 12:43

Federalne organy ścigania badają przypadek włamania do komputerów giełdy Nasdaq. Jak donosi The Wall Street Journal, do włamania doszło w ubiegłym roku. Przestępcy dostali się do komputerów Nasdaq OMX Group, ale nie zaatakowali platformy do przeprowadzania operacji giełdowych


Pentagon© Ken Hammond, US Air Force

USA idzie na wojnę z botnetami

4 czerwca 2012, 10:45

Botnety postrzegane są jako jedno z największych zagrożeń dla internetu. Dlatego też w walkę z nimi postanowił zaangażować się rząd USA


IBM oszczędza miliardy na podatkach

4 lutego 2014, 18:14

Odpowiednia strategia pozwoliła IBM-owi na zapłacenie najniższych podatków od 20 lat. Dzięki temu, że niemal cała sprzedaż z terenu Europy. Azji, Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu i części Ameryki przechodzi przez holenderską firmę, IBM znacząco obniżył swoje zobowiązania podatkowe


Flash Player popularny wśród cyberprzestępców

26 kwietnia 2016, 09:25

Flash Player zajął wszystkie 10 miejsc w rankingu programów najczęściej atakowanych za pomocą zestawów narzędzi hakerskich, poinformował departament bezpieczeństwa NTT Group, największego japońskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych


W USA chcą stworzyć olbrzymią bazę danych dzieci cierpiących na nowotwory

6 sierpnia 2019, 10:13

W ubiegłym tygodniu odbyła się 3-dniowa burza mózgów, w czasie której około 200 naukowców i przedstawicieli pacjentów chorujących na nowotwory dyskutowało o propozycji prezydenta Trumpa, który podczas styczniowego State of the Union zapowiedział przeznaczenie w ciągu 10 lat 500 milionów dolarów na badania nad nowotworami u dzieci. Jednym z głównych elementów planu jest utworzenie olbrzymiej bazy danych.


Obiekt X7 w pobliżu centralnej czarnej dziury Drogi Mlecznej to pozostałość po zderzeniu gwiazd?

6 marca 2023, 09:35

Od 20 lat naukowcy obserwują w pobliżu Sagittariusa A* – centralnej czarnej dziury Drogi Mlecznej – tajemniczy szybko ewoluujący obiekt X7. Specjaliści zastanawiali się, czym on jest. Czy został wyciągnięty z większej pobliskiej struktury, czy jego niezwykły kształt to skutek oddziaływania wiatrów gwiazdowych, a może ukształtował go strumień cząstek z czarnej dziury? X7 ma masę 50-krotnie większa od masy Ziemi, a pełen obieg wokół czarnej dziury zajmie mu 170 lat.


CES: Linux i WMP w jednym telefonie

10 stycznia 2007, 16:32

W swoim najnowszym produkcie, telefonie MotoRizr 76, Motorola postanowiła połączyć możliwości Linuksa i Windows. Zaprezentowane na CES-ie urządzenie używa Linuksa w roli systemu operacyjnego i umożliwia synchronizację ze sklepami muzycznymi korzystającymi z Windows Media Playera.


Ruchomy wieżowiec

27 czerwca 2008, 10:30

Założona przez Davida Fishera firma architektoniczna Dynamic Group proponuje wybudowanie w Dubaju ruchomego drapacza chmur. Budynek Dynamic Tower ma mieć 80 pięter, z których każde będzie obracało się niezależnie od innych. Dzięki temu budynek będzie mógł przybierać różne kształty i zaoferuje swoim mieszkańcom różne widoki za oknem.


Marvell szykuje serwerowe ARM-y

11 maja 2010, 10:16

Marvell Technology Group ma zamiar jeszcze w bieżącym roku rozpocząć sprzedaż 40-nanometrowych procesorów ARM dla serwerów. Marvell współpracuje z wieloma partnerami i ma nadzieję, że uda się zaimplementować system Windows na architekturze ARM.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy